Kelime Sayısı Hesaplama

Bir metinde kelime sayısı hesaplamak için birden fazla yol mevcuttur. En kolay yöntem kelime sayacı kullanarak hesaplamaktır. Kaç kelime olduğunu öğrenmek istediğiniz metini aşağıdaki alana kopyalayıp hesapla butonuna basınız.

SAYILACAK METİN

Kelime Nedir?

Kelime bir diğer adıyla sözcük demektir. Eş anlamlı olup her ikiside aynı şeyi ifade etmektedir. Kelimeler hecelerden, heceler ise harflerden meydana gelir. Yani bir kelime en az bir heceden oluşmaktadır. Örneğin gün, fan, ben, kol sözcükleri hem tek hece hem de tek kelimedir. Kelimeler birden fazla hece ve ek ile uzatılabilir ancak yinede tek kelime olarak sayılmaktadır. Kelimeler tek başına bir anlam ifade etmektedir.

Kelime Sayısı Ne Demek?

Kelime sayısı ya da sözcük sayısı, metin yazarları tarafından oldukça önemlidir. Belirli bir kelime sayısına bağlı kalmaları gerekiyorsa, pratik bir şekilde hesaplama yapabilirler.

Kelime Sayısı Nasıl Bulunur?

Kelime sayısı birden fazla yolla bulunabilmektedir. En kolayı sitemizdeki kelime sayısı hesaplama sayacını kullanarak hesaplamaktır. İkinci bir yol olarak cümlenin içindeki kelimeleri tek tek saymak yerine Word üzerinden kontrol sağlayabilirsiniz.

Kelime Sayacı

Kelime sayacı, kelime sayısı hesaplanacak olan yazıda yazım kurallarını göz önünde bulundurmadan hesaplama yapmaktadır. Dolayısıyla yazım hataları yapılması durumunda doğru olmayan sonuçlar verebilmektedir.

İlgili hesaplama araçları