Taşıt Kredisi Hesaplama

Taşıt kredisi hesaplama sistemimiz ile araç alım satım işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Alacağınız araç için kullanacağınız taşıt kredisi miktarı, vade oranı ve faiz oranını aşağıdaki alana girdikten sonra hesapla butonuna basınız. Taşıt kredisi faiz oranlarını kredi çekmek istediğiniz bankanın mobil uygulamalarından veya websitelerinden öğrenebilirsiniz. Taşıt kredisi hesaplama aracı ile bankaların sizden alacakları faiz oranlarını karşılaştırabilir ve buna göre sizin için uygun olanını tercih edebilirsiniz.

KREDİ TUTARI:
VADE:
FAİZ ORANI:

Taşıt Kredisi Nedir?

Taşıt kredisi birçok banka tarafından verilen önemli kredi türlerinden biridir. Cazip kampanyalar ile kişilere sunulan bu kredi sayesinde birçok kişi hayalini kurduğu aracı kolaylıkla satın alabilmektedir. Ancak kişilerin aklına takılan en önemli konulardan birisi bu kredi türünün hesaplanmasıdır. Taşıt kredisi hesaplama için online platformlar kullanabilirsiniz.

Taşıt Kredisi Kimlere Verilir?

Taşıt kredisi kullanabilmek için kişilerin belirli kriterleri yerine getirmesi gerekir. Bu kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde kolaylıkla kredi çekebilirsiniz. Genel şartlar arasında bunlardan bahsetmek mümkündür:

  • Taşıt kredisi çekmek isteyen kişinin en az 18 yaşında olması gerekir.
  • Bu krediyi kullanabilmek için SGK kaydının mutlaka aktif olması gerekir.
  • Taşıt kredisi kullanmak için en az 6 aylık SGK kaydı bulunmalıdır.
  • Taşıt üzerinde bir kurum ya da kişinin zihin kaydının olmaması gerekir.
  • Kredi notunu mutlaka yeterli seviyede olunduğundan emin olunması gerekir.
  • Gelir kredi taksit ödemelerine karşılayabilmelidir.

Bu şartlar yerine getirildiği takdirde taşıt kredisi çekebilmek mümkün olabilmektedir.

Taşıt Kredisi Hangi Araçlara Verilir?

2. el araç kredisi hesaplamayı düşünen kişilerin aklına takılan bir diğer konu bu kredinin hangi araçlara verildiğidir. Taşıt kredisi ikinci el araçlar için kullanılabilecek standartlarda bir kredi türüdür. Bazı bankalar sıfır araçlar içinde kişilere kredi olanakları sunabilmektedir. Ancak sıfır araçlar için bankanın belli markalarla anlaşması olması gerekir. Ancak ikinci el araç satın almak isteyen kişiler için bir marka sınırlaması bulunmamaktadır.

Taşıt (Araç) Kredisi Kimlere Çıkmaz?

Taşıt kredisi kullanmak isteyen kişiler zaman zaman bu krediyi çekemeyebilirler. Böyle durumlarda neden çekemediklerini bilmeleri gerekir. Bankalar tarafından kara liste adı verilen uygulamada eğer kişinin adı soyadı bulunuyorsa bu kişi Kredi çekemeyebilir. Kredi sicilinizin mutlaka temiz olması gerekir. Eğer sicilinizde idari bir takip ya da yasal geçmişi bulunuyorsa başvurunuz büyük oranlar reddedilir.