Altın Hesaplama

Altın fiyatları, sürekli olarak güncellenmektedir. Sitemizden tüm altın fiyatlarını takip edebilirsiniz. Gram, çeyrek, yarım veya tam altın gibi birçok altın fiyatlarını aşağıdaki araç sayesinde kolayaca öğrenebilirsiniz. Ayrıca dilerseniz altın hesaplama işlemi yaparak paranızla ortalama kaç gram altın alabileceğinizide öğrenebilirsiniz. Altın hesaplama işlemi için almak istediğiniz altın birimini ve daha sonrasında para miktarını yazarak hesapla butonuna basınız.

İşlem Türü
Tutar
Altın Türü
Temizle

Altın Fiyatları

Birikimlerini altın olarak değerlendiren ya da değerlendirmek isteyen birçok kişi sık sık altın fiyatlarını kontrol etmektedir. Bu durumdan ötürü çevremizdeki birçok kişiden altın fiyatları çıktı mı, altın düştü mü gibi soruları sık sık duymaktayız. Altın fiyatları türk lirasına, dövize ve diğer kıymetli madenlerle birlikte sosyo-ekonomik durumlara göre değişiklik göstermektedir. Dolayısıyla bir bütün olarak değerlendirmeli ve grafikler bu şekilde yorumlanmalıdır. Yukarıdaki aracımız sayesinde güncel altın fiyatlarını öğrenebilir ve altın fiyatı hesaplama işlemlerinizi kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Sıklıkla tercih edilen bazı altın birimleri hakkında bazı bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz. Yukarıdaki aracımızda tüm altın fiyatları hesaplanabilmektedir.

Gram Altın Fiyatları

Gram altın, 1 gr altını ifade etmekte olup kuyumculardan alınabilmektedir. Güncel gram altın fiyatını yukarıdaki aracımızdan hesaplayabilirsiniz..

Çeyrek Altın Fiyatları

Çeyrek altın, 1.75 gram ağırlığında olup yatırım amaçlı en çok tercih edilen altın türlerinden birisidir. Çeyrek altının bugünkü fiyatını yukarıdaki hesaplama aracımızdan öğrenebilirsiniz.

Yarım Altın Fiyatları

Yarım altın 3.5 gram ağırlığındadır. Güncel yarım altın fiyatını hesaplamak için yukarıdaki aracımızı kullanabilirsiniz.

Tam Altın Fiyatı

Tam altın yaklaşık olarak 7 gramdır. En çok tercih edilen altın birimlerinden birisidir. Hem birikim olarak hemde kolye, bileklik gibi takılarda sıklıkla tercih edilmektedir. 1 tam altın 4 adet çeyrek altına tekabul etmektedir. Yukarıdaki aracımız sayesinde tam altın fiyatını kolayca hesaplayabilirsiniz.

Cumhuriyet Altını Fiyatı

Cumhuriyet altını, tam altından biraz daha ağırdır. Cumhuriyet altınının ağırlığı 7.216 gram'dır. Cumhuriyet altını fiyatına yukarıdan ulaşabilirsiniz.

İşçilikli Altın Gramı Hesaplama

İşçilikli altın fiyatları için yukarıdaki altın hesaplama aracını kullanabilirsiniz.

Gremse altın nedir?

Gremse altın iki buçuk altın olarak geçmektedir. Yani 2 tane tam 1 tane yarım altına tekabul etmektedir. Bu durumda 1 adet gremse altın, 10 adet çeyrek veya 5 adet yarım altınla aynı fiyattadır. Gremse altın fiyatını hesaplamak için hesaplama robotunu kullanbilirsiniz.

Hamit altın nedir?

Hamit altın, padişah Hamid'in zamanında basıldığı için bu ismi almıştır. Reşat altın ile Hamit altın aynı fiyata ve ağırlığa sahiptir. Sadece altının tasarımında farklılık mevcuttur. Altın ağırlığı : 7.20 gramdır. Güncel fiyatını yukarıdaki araçtan hesaplayabilirsiniz.

Reşat altın nedir?

Reşat altın, padişah Reşad'ın zamanında basıldığı için bu ismi almıştır. Reşat altın ile Hamit altın aynı fiyata ve ağırlığa sahiptir. Sadece altının tasarımında farklılık mevcuttur. Altın ağırlığı : 7.20 gramdır. Güncel fiyatına yukarıdan ulaşabilirsiniz.