Döviz Hesaplama

Döviz hesaplama, döviz çevirici aracımız ile bir para birimini istediğiniz ülkenin para birimine kolayca dönüştürebilirsiniz. Tutar kısmına çevirmek istediğiniz döviz miktarını girdiğinizde, yabancı para birimlerinin tümündeki karşılığı ekrana yansıtılmaktadır.

TRY - Türk Lirası
USD - Doları
EUR - Euro
GBP - Sterlin
JPY - Japon Yeni
AUD - Avustralya Doları
CAD - Kanada Doları
CHF - İsviçre Frangı
CNY - Çin Yuanı
HKD - Hong Kong Doları
INR - Hindistan Rupisi
KRW - Güney Kore Wonu
BRL - Brezilya Reali
RUB - Rus Rublesi
MXN - Meksika Pezosu
IDR - Endonezyo Rupisi
ZAR - Güney Afrika Randı
THB - Tayland Bahtı
SEK - İsveç Kronu
NZD - Yeni Zelanda Doları
SAR - Suudi Arabistan Riyali
AED - B.A.E. Dirhemi
PLN - Polonya Zlotisi
EGP - Mısır Lirası
ILS - İsrail Yeni Şekeli
DKK - Danimarka Kronu
SGD - Singapur Doları
NOK - Norveç Kronu

Döviz Nedir?

Döviz, yabancı para ülkelere ait para birimlerini ifade etmek için kullanılmaktadır. Türk lirasını, Amerikan dolarına ya da tam tersi Amerikan dolarını, Türk lirasına çevirme işleminede döviz işlemi denir. Bu döviz işlemi genellikle turizm ve ticaret gibi alanlarda gerçekleşmektedir.

Döviz Kuru Nedir?

Döviz kurları ise bir para biriminin, diğer para birimi olan değerini göstermektedir. Para birimlerinin arasındaki bu kur birçok şeyden etkinlenmekte olup sürekli hatta anlık olarak değişiklik göstermektedir. Örneğin bir ülkenin enflasyonda olmasına, ekonomik durumunun değişken olmasına ve karşılaştırıldığı para birimine olan bağlılığına göre çok hareketli bir değişim içerisinde olabilir. Bu da insanları döviz kurlarına karşı sürekli takip edilmesi gereken bir araç haline getirmiştir.

Döviz Çevirici

Döviz çeviri aracımız güncel döviz kurlarından yararlanarak seçeceğiniz para birimleri arasındaki döviz kurunu göstermektedir. Dilerseniz dilediğiniz tutarı döviz hesaplama alanına girerek, birçok güncel döviz fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Döviz Fiyatları

Döviz fiyatları, yukarıda da bahsettiğimiz gibi oldukça hareketlidir. Gün içerisinde sürekli değişmekte olup ani yükselmeler ya da düşüşler yaşayabilmektedir. Bireysel ya da ticari işlemleriniz oluyorsa güncel döviz fiyatlarını sitemizden kolay bir şekilde takip edebilir ve döviz hesaplama işlemlerinizi yapabilirsiniz.